Léky na snížení nadváhy

Prosím o sdělení, zda je možné získat ve Vaší poradně recept na některý z léků pro snížení nadváhy (Adipex,příp. Xenical, Meridia), a kolik návštěva + vystavení receptu stojí (+ kolik je doplatek). Je mi 41 let (2 děti), měřím 157, vážím 73-5, na této váze se držím již asi 5 let. Ráda bych vážila alespoň o 10 kg méně. Jím málo a dá se říct zdravě (nesladím, jím hodně zeleniny,nejím knedlíky,rohlíky,chleba pouze občas, jím spíš brambory, rýži, zeleninu, a minimálně masa). Na docházení ke cvičení atd, nemám bohužel časové podmínky. Vzhledem k tomu, že obecně jím hodně málo, tak jsem po různých doporučených dietách vždy spíše něco "přibrala". :-) O lécích jsem toho přečetla hodně, vím zhruba,který je na co. Ráda bych vyzkoušela lék nejlépe Adipex, ale chtěla bych pokud možno i vyjádření lékaře, neboť jsem se dočetla, že může způsobovat srdeční problémy. Příp. Meridia (vzhledem k tomu, že prakticky nejím mastné výrobky, nevím, zda by mi Xenical k něčemu byl - ale - nechala bych to samozřejmě na doporučení lékaře. Žádnou zvláštní chorobu ani alergii nemám. Děkuji předem za Vaši odpověď a příp. telefonní číslo, na kterém bych se mohla objednat k návštěvě.


Meridia 10mg stojí přibližně 2400Kč na měsíc, Adipex stojí přibližně 650 kč na 3 měsíce.

Meridia působí centrálně v určitých oblastech mozku na snížení chuti k jídlu a zvýšení bazálního metabolismu, Adipex je starší preparát, který způsobí pouze zvýšení bazálního metabolismu a tím rychlejší spalování. Xenical snižuje vstřebávání tuků ve střevě.

Tyto léky vám po konzultaci vašeho zdravotního stavu, pokud Váš zdravotní stav nepatří mezi kontraindikace těchto léků, mohu Vám tyto léky předepsat. Konsultace a vyšetření stojí 500Kč.

MUDr. Erika Matějková